Biruni Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Diş Hekimliği

BİRUNİ ÜNİVERSİTESİ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ

Biruni Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, üniversitemizde  uygulanan “BirDeha Eğitim Metodu”nun yanı sıra Ulusal Çekirdek Eğitim programı çerçevesinde, Avrupa Diş Hekimliği Eğitimi Birliğinin (ADEE) önerdiği koşullarda eğitim faaliyetlerini yürütmektir. Biruni Diş Hekimliği Fakültesinde eğitim gören öğrencilerimiz ilk 3 yılda temel tıbbi derslerin yanında preklinik laboratuvar çalışmalarında bulunmakta ve bilgisayarlı fantomlar üzerinde mesleki bilgi ve becerilerini geliştirmektedir. Dördüncü ve beşinci yıllarda ise hasta üzerinde uygulanan klinik çalışmalarla eğitimlerini tamamlamaktadırlar.

İstanbul’un merkezi konumunda bulunan kampüsümüz içerisinde yer alan ileri teknolojilerle donatılmış Diş Hekimliği Fakültesi Hastanemiz, diş hekimliğinin tüm uzmanlık alanlarında poliklinik ve ameliyathane hizmeti vermektedir. İnsana ve insan sağlığına doğrudan sunulan hizmetin kutsallığının  bilinci ile hasta  memnuniyeti ön planda olarak hizmet veren hastanemiz, kısa sürede tercih edilen bir merkez haline gelmiştir. Güçlü akademik kadro ve günümüz teknolojik araçlarıyla (3D digital yöntemler, CAD-CAM vb.) desteklenerek yapılan eğitimler ile öğrencilerin yetkin birer diş hekimi olarak mezun olmalarını sağlanmaktadır.

Ayrıca, kampüs içerisinde öğrencilerimiz ve akademisyenlerimizin araştırma yapacağı çok çeşitli AR-GE laboratuvarı mevcut olup, mezuniyet sonrası ulusal (DUS) veya uluslararası sınavlarda başarılı olabilmeleri için kurslar düzenlenmektedir. Ana Bilim Dallarımızda Doktora ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık Sınavı (DUS) sonucu uzmanlık eğitimleri verilebilmektedir. Lisans/Lisans üstü ve Doktora/Uzmanlık eğitimlerimiz, uluslararası ölçütlerde, yenilikçi, üretime dönük projeler ve araştırmalar gelişen teknoloji ile birlikte özelleşmiş bilim insanı yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Ayrıca 2018-2019 Eğitim – Öğretim yılında eğitim vermek üzere İngilizce Diş Hekimliği Programı açılmıştır.

Vizyon

  • Biruni Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nin vizyonu; akademik özgürlüklere sahip çıkarak, öğrencilerini, düşüncelerin hiçbir kısıtlamayla karşılaşmadığı bir ortamda eğitmek ve diş hekimliği alanında uluslararası düzeyde önde gelen fakülteler içerisinde yer almaktır.

 

Misyon

  • Biruni Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nin misyonu; eğitim, hizmet, araştırma, ulusal ve uluslararası ağız ve diş sağlığı politikalarında sürekli gelişime odaklanarak ve hasta memnuniyetini ön planda tutarak diş hekimliği alanında mükemmele ulaşmaktır.

Akademik Takvim

Akademik Takvimi

5 YILLIK EĞİTİM-ÖĞRETİM PLANI

https://dishekimligi.biruni.edu.tr/wp-content/uploads/2019/09/T%C3%BCrk%C3%A7eDersPlan%C4%B12019-2020-1.pdf

 

Neredeyiz ?

10. Yıl Caddesi Protokol Yolu No: 45 34010 Topkapı / İstanbul

444 8 276 (BRN) 

Üniversitemiz Durağından Geçen İETT Otobüsleri

  • 48A GÖKTÜRK – KAZLIÇEŞME
  • 85C DAVUTPAŞA YTÜ – KAZLIÇEŞME
  • 93 ZEYTİNBURNU – EMİNÖNÜ
  • 93C ZEYTİNBURNU – BEYAZIT
  • 93M ZEYTİNBURNU – MECİDİYEKÖY
  • 93T ZEYTİNBURNU – TAKSİM
  • MR12 KAZLIÇEŞME – VEZNECİLER

 

 

 

 

Makaleye Yorum Yap