Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Diş Hekimliği

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Tarihçe

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, 2016/8969 sayılı Bakanlar Kurulu Kararının 3/8/2016 tarihinde Resmî Gazete’de yayınlanması ile resmen kurulmuştur. Alanya Konaklı yerleşkesinde toplam 3500 m2  kapalı alan, 2 derslik, 1 fantom laboratuvarı ve 1 preklinik laboratuvarı ile hizmet verecektir.

Fakültemiz 2018-2019 eğitim-öğretim yılında öğrenci alımına başlamıştır.

Vizyon-Misyon

VİZYON

Toplumun diş sağlığı gereksinimlerine, en ileri bilgi ve teknoloji ile yanıt verebilen, eğitim ve öğretim kalitesinden ödün vermeden evrensel standartlarda eğitim, öğretim ve araştırma yapılması için gerekli altyapıyı sağlayan, öğrencilerin, akademik/idari personelin ve hastaların haklarına saygılı, etik kurallara bağlı, özgün araştırmalarla bilime katkıda bulunan diş hekimleri, uzmanlar ve akademisyenler yetiştirmek.

MİSYON

Cumhuriyetimizin temel ilkelerine bağlı, yenilikçi, sorgulayan, topluma karşı sorumluluklarını bilen, ekip ruhuna sahip, evrensel kültürleri özümsemiş, uluslararası düzeyde tanınan ve tercih edilen; hasta ve çalışanın memnuniyetini ön planda tutan en üstün teknolojik donanıma sahip bir fakülte olmaktır.

 

Aday Öğrenciler İçin

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 2018-2019 eğitim öğretim yılında ilk kez öğrenci alımına başlayacaktır. YÖK’ün belirlediği kontenjanlar ile 60 öğrenciye ilaveten 10 adet yabancı uyruklu öğrenci kontenjanı açılmıştır. Fakültemiz Konaklı Beldesinde olup, Alanya merkezden yaklaşık 12 km mesafede yer alır. Ulaşım Konaklı minibüsleri ile sağlanmaktadır.

Diş Hekimliği Fakültesi’nin 1. Sınıf eğitiminde tıp dersleri ağırlıklı olup, bu dersler Kestel Beldesinde bulunan Tıp Fakültesi binasında yapılacaktır. Diş Hekimliği ile ilgili pratik ve teorik dersler ise Konaklı’daki Fakültemizde bulunan derslikler ve laboratuvarlarda yapılacaktır.

Fakültede Eylül ayında eğitim öğretim ile beraber hastalarımıza da hizmet verilmesi planlanmaktadır. Toplam 8 anabilim dalında 10 öğretim üyesi göreve başlamıştır.

Fakültemizi asil olarak kazanan yabancı uyruklu öğrencilerin kayıtları 6-10 Ağustos 2018 tarihleri arasında yapılacaktır.

Fakültemiz ilk öğrencilerini bu yıl alacağı için taban puanlar ve yüzdelik dilimler belli değildir. Yapılan tercihlere göre taban puanlar önümüzdeki sınav döneminde belli olacaktır.

 

Akademik Takvim

http://dhf.alanya.edu.tr/ctrcms/media/7/tmp//2020_2021_dis_hekimligi_fakultesi_akademik_takvim.pdf

 

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi

Konaklı Mahallesi Mustafa Kemal Bulvarı No:82 Alanya/ANTALYA

+90 242 510 61 40

+90 242 510 61 44

[email protected]

 

 

 

Makaleye Yorum Yap