Karabük Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Diş Hekimliği

Karabük Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Akademik Birim Kuruluşu (Tarihçe) : Karabük Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 07 Ekim 2013 tarih ve 2013/5528 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile kurulmuş olup, 11 Kasım 2013 tarih ve 28818 sayılı Resmi Gazetede yayınlanmıştır.

Fakültemiz Karabük Üniversitesi Demir Çelik Kampüsü Fen Fakültesi binasında bulunmakta olup, aşağıdaki bölümlerden oluşmaktadır.

Akademik birim mevcut bölüm isimleri (açıklamasız);

* Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı

* Ağız Diş ve Çene Radyolojisi Anabilim Dalı

* Diş Hastalıkları ve Tedavisi Anabilim Dalı (Restoratif)

* Endodonti Anabilim Dalı

* Ortodonti Anabilim Dalı

* Pedodonti Anabilim Dalı

* Periodontoloji Anabilim Dalı

* Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı

 

YÖNETİM

 

Misyon: Çağdaş ve donanımlı kadrosu ile en üst düzeyde eğitim, araştırma ve bilimsel faaliyetlerini sürdürmek, yetkin diş hekimleri yetiştirmek ve aynı zamanda en yüksek kalitede bireysel ve toplumsal sağlık hizmetleri sunmak.

Vizyon: Yüksek kalitede eğitim, araştırma ve hizmet sunumumuzda ülkemizde lider, dünyada kabul görmüş bir eğitim, araştırma ve tedavi kurumu olmak.

 

Kulüp ve Topluluklar
http://sks.karabuk.edu.tr/icerikGoster.aspx?K=S&id=21&BA=index.aspx

 

Barınma ve Beslenme

         

Barınma Hizmetleri
İlimizde Kredi ve Yurtlar Kurumu’na ait toplam 9 adet yurt bulunmaktadır. Ayrıca öğrencilerimizin barınabileceği özel erkek ve kız öğrenci yurtları mevcuttur.

 

KYK Yurtları

  • Bahaddin Gazi Erkek Öğrenci Yurdu
  • İsmail Necati Efendi Erkek Öğrenci Yurdu
  • Karabük-Taşkent Kız Öğrenci Yurdu
  • Katip Çelebi Kız Öğrenci Yurdu
  • Aişe Ana Kız Öğrenci Yurdu
  • Hubbi Hatun Kız Öğrenci Yurdu
  • KYK Eskipazar Öğrenci Yurdu
  • Asiye Hatun Kız Öğrenci Yurdu
  • Karabük Kız Öğrenci Yurdu

 

Sosyal Yaşam Merkezi
Üniversitemizin Demir Çelik Kampüsünde yer alan Sosyal Yaşam Merkezimiz üç katlı olup, içerisinde kafeterya, restoran, berber, terzi vb. alanlarda hizmet veren 27 adet dükkân bulunmaktadır.

Yemekhane Hizmetleri
Eğitim-Öğretim dönemi boyunca öğrencilerimize hizmet veren yemekhanelerimizde hafta içi birinci öğretim için 11.30 – 13.30 saatleri arası, ikinci öğretim için ise 16.00 – 19.00 saatleri arasında bir öğünde 5 çeşit yemek (ana yemek – yardımcı yemek ve salata) servis edilmektedir.

 

ÖĞRENCİ YEMEKHANELERİMİZ

Sosyal Yaşam Merkezi Yemekhanesi1200 Kişilik
Mühendislik Fakültesi Yemekhanesi400 Kişilik
Safranbolu F.T.G.S.T.F. Yemekhanesi400 Kişilik
TOBB MYO Yemekhanesi250 Kişilik
Eskipazar MYO Yemekhanesi100 Kişilik
Eflani MYO Yemekhanesi100 Kişilik
Yenici MYO Yemekhanesi100 Kişilik

Kütüphane ve Bilişim

         

Kütüphane Hizmetleri

Kütüphane Hizmetleri Kütüphanemiz; Üniversitemizin eğitim-öğretim, bilimsel araştırma ve çalışmalarını desteklemek amacıyla basılı ve elektronik bilgi kaynaklarını sağlamak, elektronik ortamda kütüphane kurallarına göre düzenleyerek kaydetmek ve kullanıcılara en hızlı ve en kolay şekilde sunmak için faaliyetlerde bulunur. Kütüphanemiz koleksiyonunda 56.783 basılı kitap, 21.556 e-kitap, 28.993 adet e-dergi; Science Direct, Web of Science, IEEE, Springer, Turnitin, Wiley, Proquest, Jstor, Ebschost, Matscinet vb. olmak üzere dünya kütüphanelerine ulaşma imkânı sağlayan toplam 24 adet e-kitap ve e-dergi veritabanına da abonedir. Bu veritabanlarına bilgisayarlarınıza proxy ayarı yaparak evinizden de sınırsız erişim imkânına sahip olabilirsiniz. Koleksiyonumuzda olmayan materyaller, kütüphaneler arası işbirliği çerçevesinde başka üniversite kütüphanelerinden temin edilebilmektedir. Kamil Güleç Kütüphanemizde kullanıcılar için eğitim-öğretim dönemlerinde haftanın 7 günü; vize-final dönemlerinde 7 gün 24 saat hizmet verilmektedir. Kamil Güleç Kütüphanemiz başta olmak üzere kampüs içerisinde 4.000 metre kare alana sahip toplamda 6 adet çalışma salonu okuyucuların kullanımına sunulmuştur.

 

 

Ulaşım

         

Ulaşım Olanakları 

Karabük Üniversitesi kampüsü, Karabük şehir merkezinden 3 km mesafededir. Karabük Belediyesine ait otobüs güzergahları ve hareket saatlerine ilişkin bilgilere ulaşmak için web adresi:  http://www.karabukhalkotobus.com/

Safranbolu Belediyesine ait otobüs güzergahları ve hareket saatlerine ilişkin bilgilere ulaşmak için web adresi:  https://www.safranbolu.bel.tr/icerik/otobus-seferleri

Safranbolu Şehirlerarası Otobüs Terminali – Barış Mahallesi, 78600 Safranbolu/KARABÜK Telefon: 0(370) 712 41 08
Karabük Şehirlerarası Otobüs Terminali – Ergenekon Mahallesi, Atatürk Bulvarı No:1, 78200/KARABÜK
Telefon: 0(370) 424 51 58

 

Burs ve Yardım

         

Yemek Bursu
Üniversitemizde öğrenim gören ihtiyaç sahibi öğrencilerimize yemek bursu verilmektedir. Kriterleri belirlenmiş olan puanlama sistemine göre ilgili komisyon değerlendirmeleri yaptıktan sonra İhtiyaç sahibi öğrencilerimiz akademik yıl boyunca yemek bursundan faydalandırılır.

Yarı Zamanlı Çalışma
2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 46.maddesine göre, ihtiyaç duyulması halinde üniversitenin çeşitli birimlerinde kısmi zamanlı olarak geçici işlerde öğrenci çalıştırılabilmektedir. Başvuru şartları ve tarihleri Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı web sitesinde akademik yıl başlangıcında duyurulmaktadır.

Üniversitemiz 2007 yılında kurulmuş bir devlet üniversitesidir. Üniversitemiz şu anda 16 fakülte, 2 enstitü, 4 yüksekokul, 9 meslek yüksekokulu ve 14 araştırma merkezi; 34’ü yabancı uyruklu olmak üzere 1037 akademik personel, 467 idari personel, 265 sürekli işçi, 32 geçici işçi ve 90 farklı ülkeden 7525 yabancı uyruklu olmak üzere toplam 48300 öğrencisi ile eğitim, öğretim ve araştırma faaliyetlerini sürdürmektedir.

 

Makaleye Yorum Yap